Inwestuj w akcje ze sztuczną inteligencją: wspólna promocja MarketGPT i Aftermarket.pl

Inwestuj w akcje ze sztuczną inteligencją: wspólna promocja MarketGPT i Aftermarket.pl

W kwietniu 2023 naukowcy z Uniwersytetu Florydy przeprowadzili eksperyment, w którym poprosili ChatGPT o przewidzenie kursu akcji na podstawie nagłówków wiadomości z serwisów finansowych. Jak się okazało, ChatGPT jest w stanie bardzo dobrze przewidzieć jak rynek zareaguje na treść artykułów i wiadomości publikowanych na temat spółek giełdowych. Ogółem model stworzony przez naukowców przyniósł ponad 500% zysku z inwestycji w akcje w ciągu jednego roku (pracę opublikowaną przez naukowców z Florydy można pobrać pod tym odnośnikiem).

MarketGPT jest aplikacją, która wykorzystuje podobny model sztucznej inteligencji do przewidywania zmian kursu akcji na nowojorskiej giełdzie. Codziennie analizuje wiadomości na temat spółek notowanych na giełdzie publikowane w ponad 60 serwisach internetowych, i na ich podstawie wybiera akcje których kurs ma największą szansę na dużą zmianę następnego dnia. Sposób działania MarketGPT przedstawiony jest na poniższym filmie:

Wspólnie z twórcami aplikacji MarketGPT zapraszamy do promocji na rejestracje domen .pl. Jej zasada jest bardzo prosta: cena rejestracji domeny .pl zależy od tego, jakie wyniki osiągnęły ceny akcji poleconych przez MarketGPT poprzedniego dnia handlowego. Jeśli wynik ten jest dodatni, cena rejestracji domen .pl jest obniżona o tyle procent w stosunku do ceny hurtowej, ile procent zysku przyniosły akcje. Na przykład, jeśli w poniedziałek akcje osiągnęły 5 procent zysku, we wtorek cena rejestracji domen .pl wynosi 9.95 złotych netto minus 5 procent, czyli 9.45 złotych (maksymalna obniżka wynosi 50 procent). Jeśli ceny akcji osiągnęły stratę lub aplikacja nie wskazała żadnych akcji na dany dzień, cena rejestracji domen .pl pozostaje bez zmian. Sposób obliczania wyników akcji podany jest na stronie: MarketGPT performance.

Promocja obowiązuje od 16 stycznia do 26 stycznia 2024. Zapraszamy do pobrania aplikacji MarketGPT i samodzielnego śledzenia kursów akcji poleconych spółek:

Pobierz aplikację z Apple App Store
Pobierz aplikację z Google Play Store

Kategorie:

Michał Pleban

Master of disaster.