Stwórz stronę w pół minuty! Jak działa kreator stron Aftermarket.pl?

Stwórz stronę w pół minuty! Jak działa kreator stron Aftermarket.pl?

Własna strona www to podstawa prowadzenia biznesu online. Dzięki kreatorowi stron dostępnemu w Aftermarket.pl możesz mieć ją nawet w… pół minuty – razem z gotowymi tekstami. Wyjaśniamy, jak skorzystać z tego narzędzia.

Czasy, gdy stworzenie własnej strony internetowej wymagało fachowej wiedzy informatycznej, dawno odeszły w niepamięć. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które pozwalają „postawić” prostą witrynę każdej osobie w miarę sprawnie poruszającej się po internecie. Zazwyczaj jednak są to rozwiązania czasochłonne, wymagające stworzenia odpowiedniego projektu i napisania tekstów na stronę.

Kompletna strona w pół minuty

Do wyjątków należy dostępny w Aftermarket.pl kreator stron PółMinuty.pl. Umożliwia on zamówienie i utworzenie strony w rekordowo krótkim czasie (sama nazwa domeny PółMinuty.pl nie jest tu przesadą). Narzędzie pozwala nie tylko na błyskawiczną konfigurację witryny wraz z layoutem i projektem graficznym, ale również wypełnia stronę atrakcyjną treścią, odpowiadającą jej profilowi tematycznemu.

Gotowe teksty na stronę – jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku

Kreator PółMinuty.pl jako jedyny dostępny na polskim rynku posiada wbudowaną bibliotekę gotowych tekstów, które użytkownik może wykorzystać na swojej witrynie. To rozwiązanie idealne m.in. dla przedsiębiorców, którzy z jednej strony chcą uniknąć kosztów związanych z tworzeniem serwisu i treści na zamówienie, a z drugiej – chcą jak najszybciej ruszyć ze swoją ofertą. Zasoby tekstowe kreatora są naprawdę duże:

Pełna kontrola nad stroną – witryna pod własną domeną

Warto zaznaczyć, że kreator stron dostępny w Aftermarket.pl pozwala na stworzenie witryny, która będzie działała pod domeną abonenta. Użytkownik ma więc pełną kontrolę nad swoim adresem i działającym pod nim serwisem – w odróżnieniu od przypadków, gdy usługa oferowana jest w subdomenie. Poniżej wyjaśniamy, jak zamówić i skonfigurować stronę za pośrednictwem kreatora PółMinuty.pl w serwisie Aftermarket.pl.

Jak stworzyć stronę w kreatorze stron Aftermarket.pl i wypełnić ją treścią?

Po zalogowaniu się na swoje konto w Aftermarket.pl w zakładce „HOSTING” z sekcji „KREATORY STRON WWW” wybierz opcję „Zamów nowy kreator”.

W zamówieniu wybierz okres rozliczeniowy (czy chcesz regulować należność co miesiąc czy raz do roku) i termin płatności (możesz skorzystać z bezpłatnego okresu testowego), a następnie zatwierdź wybór czerwonym przyciskiem.

Teraz możesz już zalogować się do kreatora. Kliknij w czerwony przycisk.

Po przekierowaniu na stronę PółMinuty.pl postępuj zgodnie ze wskazówkami. Jeśli chcesz skorygować wprowadzone dane, zawsze możesz cofnąć się do poprzednich kroków, klikając szary przycisk z napisem „POPRZEDNI KROK”. Na dobry początek wybierz „NASTĘPNY KROK”.

Określ, dla kogo chcesz stworzyć stronę. W przypadku firmy wymagane jest podanie NIP-u lub REGON-u. Możesz jednak wybrać wariant strony prywatnej (ogranicza to wybór niektórych opcji, o czym zaraz się dowiesz).

Teraz podaj tytuł swojej strony.

Wpisz swoje imię i nazwisko. Jako autorów strony możesz dodać maksymalnie cztery osoby i stworzyć dla nich krótkie biografie.

Pora na wybór o charakterze strategicznym. Wskaż kategorię tematyczną swojej strony. Na tej podstawie zostaną Ci zaproponowane treści oraz motywy graficzne. Jeśli nie znajdujesz swojej dziedziny wśród polecanych kategorii, kliknij w przycisk „ZNAJDŹ INNĄ KATEGORIĘ” i wpisz odpowiednie słowo kluczowe do wyszukiwarki.

Teraz wybierz, z czego ma się składać Twoja strona. Zauważ, że niektóre opcje są dostępne tylko dla stron firmowych.

Gotowe! Jeśli nie zastanawiałeś się zbyt długo nad wyborem dostępnych opcji, całkiem prawdopodobne, że zmieściłeś się w pół minuty. Właściwie nie musisz już robić nic więcej – chyba że chcesz udoskonalić lub rozbudować swoją witrynę. W tym celu możesz skorzystać z edytora strony – kliknij w niebieski przycisk.

Edytor PółMinuty.pl daje duże możliwości w zakresie tworzenia kompozycji strony, a jednocześnie jest przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze. Narzędzie pozwala m.in. na wstawianie, usuwanie i przenoszenie wybranych elementów layoutu czy zmianę kolorystyki. Oczywiście można również dowolnie edytować teksty.

Część ustawień dostępna jest bezpośrednio na stronie, a część z poziomu bocznego panelu ustawień sekcji.

Po kliknięciu w oznaczony zieloną strzałką link „Zmień adres” wyświetli się okno z polem, w którym można podać własny adres internetowy. Dzięki temu strona będzie działała pod wskazaną domeną, kontrolowaną przez abonenta, a nie zewnętrznego dostawcę usługi.

Kluczowe funkcje i ustawienia dostępne są z poziomu belki nawigacyjnej znajdującej się na górze strony. Tam również można znaleźć ustawienia konta użytkownika i przycisk wyjścia z trybu edycji.

Przydatną funkcją dostępną z poziomu belki jest m.in. „Wstaw sekcję”. Pozwala ona wybierać spośród wielu wstępnie opracowanych elementów layoutu, takich jak opis działalności, lista usług, biografia, formularz kontaktowy czy galeria zdjęć. To duże ułatwienie podczas tworzenia spersonalizowanej strony internetowej.

W zależności od potrzeb kreator stron Aftermarket.pl można wykorzystać do stworzenia prostej witryny w maksymalnie krótkim czasie lub poświęcić nieco więcej energii na opracowanie bardziej rozbudowanego serwisu. Do stworzonego na szybko „gotowca” można również wracać w przyszłości w celu jego udoskonalenia.

Kategorie: