Przechwytywanie domen globalnych krok po kroku

Przechwytywanie domen globalnych krok po kroku

Od 14 marca 2024, Aftermarket.pl we współpracy z firmą Hexonet oferuje możliwość przechwytywania domen globalnych. Ponieważ proces przechwytywania tych domen różni się pod pewnymi względami od przechwytywania domen polskich, poniżej opisujemy dokładnie cały proces przechwytywania.

Dodawanie domen do przechwycenia

Aby dodać domeny globalne do przechwycenia, należy po zalogowaniu się do naszego serwisu wybrać z menu opcję: Kupno -> Domeny globalne -> Przeglądaj wygasające domeny:

Aby zlecić przechwycenie domeny, należy na liście wygasających domen kliknąć odnośnik „Przechwyć domenę” przy wybranej domenie:

Pierwszą różnicą w stosunku do przechwytywania domen polskich jest to, że środki na przechwycenie domeny należy zapewnić z góry. Jeśli na Twoim koncie nie ma wystarczającej ilości środków na przedpłatę za przechwycenie domeny, nie zostanie ono zlecone. Aby poprawnie zlecić przechwycenie domeny, musisz dokonać wpłaty:

Środki na przechwycenie domeny zostaną zablokowane do czasu jej wygaśnięcia. Możesz je zobaczyć na stronie ze stanem salda swojego konta:

Do 15 minut przed datą ostatecznego usunięcia domeny z rejestru możesz zrezygnować z przechwycenia domeny. Spowoduje to zwrot zabezpieczonych środków na saldo Twojego konta. Datę usunięcia domeny możesz sprawdzić na liście domen dodanych do przechwycenia:

Gdy nastąpi poprawne przechwycenie domeny, zabezpieczone środki zostaną wykorzystane a domena będzie dodana do Twojego konta. Opłata za przechwycenie zawiera już koszt rejestracji domeny na pierwszy rok. Ze względu na to, że przechwytywaniem domen zajmuje się zewnętrzna firma, może upłynąć do 24 godzin zanim domena trafi na Twoje konto a Aftermarket.pl.

Jeśli przechwycenie domeny nie powiedzie się, zabezpieczone środki zostaną zwolnione. Będziesz mógł wykorzystać je na opłacenie innych usług lub zlecić ich zwrot na swój rachunek bankowy.

Aukcje domen przechwyconych

Drugą istotną różnicą w stosunku do przechwytywania domen polskich jest to, że w przypadku, gdy więcej niż jedna osoba doda domenę do przechwycenia, aukcja domeny jest przeprowadzana w zewnętrznym serwisie. Wynik to z faktu, iż mogą w niej uczestniczyć także inni, którzy dodali domenę do przechwycenia u innych resellerów firmy Hexonet.

Z tego powodu, przed przystąpieniem do przechwytywania domen należy upewnić się że Twój domyślny profil do rejestracji domen zawiera poprawne dane, ponieważ to właśnie te informacje zostaną przekazane do firmy Hexonet celem uczestnictwa w aukcji. W szczególności upewnij się że adres e-mail podany w domyślnym profilu jest poprawny, ponieważ to właśnie na ten email otrzymasz zaproszenie do uczestnictwa w aukcji.

Aby sprawdzić dane swojego profilu, wybierz z menu serwisu opcję Domeny-> Ustawienia dla domen -> Profile danych dla domen:

Następnie wybierz opcję „Edytuj dane” przy profilu domyślnym:

W danych profilu domyślnego sprawdź, czy adres e-mail jest poprawny i czy możesz otrzymywać wiadomości na ten adres:

Uczestnictwo w aukcji domeny

Jeśli więcej niż jedna osoba zleciła przechwycenie domeny, otrzymasz dwie wiadomości e-mail. Pierwsza z nich pochodzi od naszego serwisu i informuje o konieczności uczestnictwa w aukcji:

Druga z nich pochodzi od firmy Hexonet i zawiera odnośnik, który należy kliknąć aby wziąć udział w aukcji. Ta wiadomość zostanie wysłana na adres e-mail podany w Twoim domyślnym profilu do rejestracji domen!

Jeśli nie otrzymasz tej drugiej wiadomości, sprawdź folder „Spam” na swoim koncie pocztowym. Jeśli masz taką możliwość, warto też dodać adres nadawcy support@premiumsale.com do tak zwanej „białej listy” nadawców na Twoim koncie pocztowym. Pamiętaj, że bez odebrania tej wiadomości nie będziesz mógł uczestniczyć w aukcji!

Po kliknięciu na odnośnik w wiadomości e-mail, zostaniesz przeniesiony na stronę PremiumSale.com.  Jeśli uczestniczysz w aukcji po raz pierwszy, kliknij przycisk „Sign Up” aby dokończyć rejestrację swojego konta:

Większość danych zostanie skopiowana z Twojego profilu do rejestracji domen. Należy uzupełnić brakujące dane i podać hasło, którym będziesz logować się do serwisu PremiumSale.com. Od tej pory przy kolejnych aukcjach wystarczy zalogować się za pomocą adresu e-mail i hasła.

Po uzupełnieniu danych należy dołączyć do aukcji domeny klikając przycisk „Yes”:

Po dołączeniu do aukcji masz możliwość składania swoich ofert. Licytacja w aukcji zaczyna się od 10 dolarów. Jeśli Twoja oferta w aukcji będzie najwyższa, musisz w ciągu 7 dni od zakończenia aukcji wpłacić wylicytowaną kwotę w serwisie PremiumSale.com. Kwota ta stanowi opłatę dodatkową za przechwycenie – kwota, którą zablokowaliśmy w naszym serwisie na poczet przechwycenia domeny, również zostanie pobrana!

Jeśli nie weźmiesz udziału w aukcji lub Twoja oferta nie będzie najwyższa, kwota jaką zablokowaliśmy na poczet przechwycenia domeny zostanie Ci zwrócona.

Kategorie:

Michał Pleban

Master of disaster.