Usługa VPN. Jak z niej korzystać i dlaczego warto?

Usługa VPN. Jak z niej korzystać i dlaczego warto?

Usługa VPN pozwala na zabezpieczenie połączenia internetowego przed ingerencją osób trzecich. Może również wpływać korzystnie na szybkość przesyłu danych. Jak korzystać z VPN i dlaczego warto to robić?

Ilość zagrożeń w sieci nieustannie rośnie, a bezpieczeństwo przesyłu danych odgrywa coraz większą rolę w ochronie przed atakami phisherów czy hakerów. Usługa VPN to narzędzie, które pozwala ochronić się przed wieloma niebezpieczeństwami, na jakie jesteśmy narażeni w cyberprzestrzeni. Pozwala też lepiej zadbać o prywatność i uniknąć prób podsłuchu przesyłanych informacji.

Usługa VPN – gwarancja bezpieczeństwa dla osób aktywnie korzystających z internetu

VPN to rozwiązanie szczególnie korzystne dla osób będących w ciągłym ruchu, korzystających z internetu poza swoim domem lub pracą, np. publicznych hotspotów, kawiarnianych czy hotelowych połączeń Wi-Fi w kraju lub zagranicą, gdzie narażenie na przechwycenie przesyłanych danych i próby ich zmanipulowania może być większe. Warto zaznaczyć, że połączenia zabezpieczone przez wysokiej jakości VPN mogą również przyczynić się do poprawy szybkości komunikacji internetowej. Może to mieć duże znaczenie w przypadku połączeń słabej jakości, utrudniających pracę online.

Wydajny VPN od teraz dostępny w Aftermarket.pl

By uchronić naszych klientów przed zagrożeniami i niedogodnościami wynikającymi z korzystania ze słabo zabezpieczonych połączeń rozszerzyliśmy naszą ofertę o usługę VPN oferowaną przez firmę Secure VPN Solutions Limited, dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w internecie. Usługa VPN pozwala na uruchamianie tuneli VPN w systemie WireGuard. Ruch internetowy zabezpieczony w ten sposób jest w całości szyfrowany i przekierowywany przez serwery firmy Secure VPN Solutions.

Usługa VPN świadczona jest w oparciu o klaster 16 serwerów połączonych z internetem za pośrednictwem łączy światłowodowych o bardzo dużych przepustowościach. Dzięki temu zapewnia użytkownikowi nie tylko bezpieczeństwo, ale również – w niektórych przypadkach – znacznie lepszy transfer danych, czyli szybsze połączenie internetowe. Polska lokalizacja zapewnia niski ping do najważniejszych zasobów internetu. Wraz z usługą VPN klient otrzymuje także dostęp do klastera serwerów DNS o wysokiej wydajności z możliwością włączenia "na życzenie" blokady popularnych serwisów "szpiegujących" i reklamowych.

W zależności od wykupionego pakietu klient może utworzyć od 2 do aż 20 profili VPN. Profile, które nie zostaną wykorzystane na użytek własny, można udostępnić współpracownikom lub, przykładowo, członkom rodziny. Usługa VPN jest prosta w instalacji i w pełni transparentna. Anie Aftermarket.pl, ani Secure VPN Solutions nie posiadają informacji o stronach WWW odwiedzanych przez użytkowników VPN.

Jak stworzyć swój profil VPN w Aftermarket.pl?

Aby utworzyć profil w usłudze VPN, po zalogowaniu się na swoje konto w Aftermarket.pl należy:

1) z zakładki „HOSTING” w sekcji „PAKIETY VPN” wybrać opcję „Zamów nowy pakiet VPN”,

2) z rozwijanej listy wybrać rodzaj pakietu, a następnie kliknąć czerwony przycisk „Zamów pakiet” w celu sfinalizowania zamówienia.

3) Następnie należy utworzyć swój profil VPN. W tym celu naciśnij czerwony przycisk na stronie, która zostanie załadowana po finalizacji zamówienia.

4) Teraz podaj nazwę swojego profilu, a następnie ściągnij program WireGuard. Jest on niezbędny do uruchomienia VPN-a. W celu dodania profilu kliknij czerwony przycisk z „Dodaj profil VPN”.

5) Jeśli na poprzedniej stronie nie pobrałeś programu WireGuard, możesz to zrobić teraz, klikając we wskazany link. Niżej znajdziesz link do pliku konfiguracyjnego. Jeśli korzystasz z mobilnej wersji WireGuard, możesz zeskanować kod QR, a plik zostanie automatycznie pobrany i zaimportowany do programu.

Uwaga! Na pobranie profilu masz 17 minut od jego utworzenia. Jeśli nie zdążysz – nic straconego. Będziesz mógł go reaktywować i pobrać ponownie w późniejszym terminie.

Jak zainstalować profil VPN?

Szczegółowe informacje dotyczące instalacji profilu VPN dla poszczególnych systemów operacyjnych znajdziesz pod tym linkiem: https://faq.securevpnsc.com/profile_install.

Kategorie: