Prosta wersja panelu AfterMarket.pl

Prosta wersja panelu AfterMarket.pl

AfterMarket.pl to najbardziej rozbudowana platforma do zarządzania domenami na polskim rynku, idealna dla domainerów zarządzających portfoliami setek albo tysięcy domen. Jednak nie każdy ma tak rozbudowane potrzeby… Osoby, które potrzebują zarejestrować jedną-dwie domeny na własne potrzeby mogą czuć się przytłoczone mnogością dostępnych opcji. Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie lękaj się – nasz zespół właśnie przybył Ci na pomoc! Od teraz możesz bowiem korzystać z uproszczonej wersji naszego panelu.

Jak to działa?

Uproszczona wersja panelu AfterMarket.pl zawiera tylko opcje niezbędne do podstawowego zarządzania domenami, kontami hostingowymi oraz dokonywania zakupów na giełdzie. Pozostałe opcje zostały ukryte w menu, dzięki czemu ich obecność nie konfunduje Cię podczas pracy i możesz skupić się na tym, co naprawdę istotne.

Oto, dla przykładu, zawartość menu „Domeny” w prostej wersji panelu:

Jak widać, znajdują się w nim pozycje pozwalające na rejestrację i odnawianie domen, ich transfery i cesje, zmianę serwerów DNS oraz sprawdzenie WHOIS – czyli wszystkie podstawowe operacje na domenach. Podobnie zmieniona została zawartość oraz lista operacji dostępnych na liście domen:

A co, jeśli chcesz skorzystać z jednej z zaawansowanych opcji, które zostały ukryte w menu? Nic prostszego! Wystarczy kliknąć przycisk „Pokaż opcje zaawansowane”, aby uzyskać do nich dostęp:

Jak widać, zaawansowane opcje są oznaczone odpowiednim kolorem, który pozwala na odróżnienie ich od pozostałych. Kliknięcie przycisku „Ukryj opcje zaawansowane” umożliwia też błyskawiczne ich schowanie z powrotem:

Jak przejść na uproszczony panel?

Jeśli rejestrujesz nowe konto w AfterMarket.pl, zostaniesz od razu poproszony o wybór wersji panelu, z jakiego chcesz korzystać (oczywiście możesz to potem w każdej chwili zmienić!). Jeśli swoje konto założyłeś przed wprowadzeniem tej zmiany, domyślnie korzystasz z pełnej wersji panelu tak jak do tej pory. Aby przełączyć się na prostą wersję, wystarczy w menu „Konto” wybrać opcję „Rodzaj konta”:

Na zaprezentowanej stronie możesz wybrać wersję panelu. Wygląd panelu zostanie odpowiednio dostosowany do Twojego wyboru:

Mamy nadzieję, że wprowadzona zmiana pomoże tym z Was, dla których nasz panel wydawał się do tej pory zbyt skomplikowany. Niech moc prostoty będzie z Wami!

Kategorie:

Michał Pleban

Master of disaster.