Instalacja darmowego certyfikatu SSL Let's Encrypt

Instalacja darmowego certyfikatu SSL Let's Encrypt

Zabezpieczenie strony internetowej za pomocą certyfikatu SSL to już w zasadzie niemal obowiązek. Informacja o tym, że połączenie ze stroną jest bezpieczne dzięki szyfrowaniu ma nie tylko coraz większe znaczenie dla użytkowników, ale także wpływa na pozycję w wyszukiwarkach – Google umieszcza wyżej strony używające SSL.

Dzięki temu że wszystkie nasze pakiety hostingowe obsługują darmowe certyfikaty SSL wydawane przez organizację Let’s Encrypt, zabezpieczenie Twojej strony internetowej jest kwestią chwili. W tym artykule pokażemy jak w kilku krokach i za darmo zabezpieczyć swoją stronę.

Aby wygenerować certyfikat SSL dla swojej strony, na liście kont hostingowych wybierz opcję „Ustawienia” -> „Panel DirectAdmin”:

Jeśli do swojego hostingu dodałeś więcej domen internetowych, wybierz tę dla której chcesz zainstalować certyfikat. Na wyświetlonej stronie z narzędziami dla domeny odszukaj sekcję „Opcje zaawansowane” i kliknij umieszczoną w niej ikonę „Certyfikaty SSL”:

Po wybraniu tej opcji, wyświetlony zostanie formularz z opcjami SSL. Możesz tutaj na przykład zainstalować certyfikat SSL  zakupiony u innego dostawcy. Jednak z naszego punktu widzenia najważniejsza jest opcja „Darmowy i automatyczny certyfikat od Let’s Encrypt”. Zaznacz ją, aby zobaczyć opcje generowania certyfikatu:

Upewnij się, że w polu „Nazwa zwyczajowa” znajduje się nazwa Twojej domeny z przedrostkiem www. i kliknij przycisk „Zapisz”. Rozpocznie się generowanie certyfikatu, co może chwilę potrwać (dlatego nie naciskaj przycisku ponownie!) Po chwili otrzymasz komunikat, że certyfikat został wygenerowany i zainstalowany, i… to wszystko! Od tej chwili możesz korzystać z zabezpieczonej wersji swojej strony internetowej, po wpisaniu w przeglądarce adresu https://www.mojastrona.pl/

Kategorie:

Michał Pleban

Master of disaster.