Wycofanie rezerwacji domen przez NASK

Wycofanie rezerwacji domen przez NASK

Z dniem 8 stycznia 2020 roku NASK zaprzestaje świadczenia usługi rezerwacji wolnych domen .pl, o czym informuje komunikat zamieszczony na stronie internetowej NASK:

https://www.dns.pl/zmiany_w_procesie_rejestracji_nazw_domeny_.pl

W związku z tym zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany w procesie zamawiania domen internetowych w naszym serwisie.

Co się zmienia?

Do tej pory, podczas zamawiania domeny .pl była ona rezerwowana dla osoby zamawiającej na 14 dni. W tym okresie nikt inny nie mógł zarejestrować ani zarezerwować takiej domeny. Tylko osoba która zamówiła domenę mogła ją w tym czasie zarejestrować.

Od 8 stycznia rezerwacja wolnych domen nie będzie możliwa. W związku z tym zamówienie domeny nie będzie wiązało się z jej zarezerwowaniem dla zamawiającego. Inne osoby będą mogły w tym samym czasie zamówić tę samą domenę, zarówno w naszym serwisie jak i u innych rejestratorów.

W takim przypadku domena zostanie zarejestrowana dla tej osoby, która pierwsza opłaci zamówienie, a pozostałe zamówienia zostaną anulowane. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę podczas składania zamówień i ich opłacania.

Co się nie zmienia?

Domeny będą nadal rezerwowane po realizacji opcji na domenę. Oznacza to że po wygaśnięciu domeny, zostanie ona zarezerwowana dla posiadacza opcji na 14 dni. W tym czasie tylko on będzie mógł zarejestrować domenę, natomiast po 14 dniach stanie się ona dostępna dla wszystkich.

Kategorie:

Michał Pleban

Master of disaster.