Automatyczne odnawianie domen za pomocą karty płatniczej

Automatyczne odnawianie domen za pomocą karty płatniczej

Przypadki utraty domeny z powodu przegapienia terminu jej odnowienia nie należą do rzadkości. By zapobiec takim sytuacjom, serwis Aftermarket.pl wprowadził funkcję automatycznego odnawiania domen za pomocą karty kredytowej. To pierwsza tego typu usługa na polskim rynku. Wyjaśniamy, jak można z niej skorzystać.

Domeny to aktywa cyfrowe o dużej wartości, dlatego powinny podlegać szczególnej ochronie. Wystarczy jednak odrobina nieuwagi i nazwa może wygasnąć, a następnie zostać zarejestrowana przez inną osobę. Tego typu strata jest praktycznie nieodwracalna. By zapobiec podobnym sytuacjom, Aftermarket.pl jako pierwszy rejestr na polskim rynku wprowadził funkcję, która zwiększa ochronę cennych adresów i zapobiega ich przypadkowemu wygaśnięciu: automatyczne odnawianie domen za pomocą karty płatniczej.

Autoodnawianie za pomocą karty zabezpiecza przed utratą cennej domeny

Nowa funkcja umożliwia powiązanie karty płatniczej z kontem w Aftermarket.pl i włączenie autoodnawiania dla wybranych nazw. To rozwiązanie zabezpiecza adres przed wygaśnięciem zarówno gdy zapomnimy o jego przedłużeniu, jak i w przypadku, gdy na koncie w Aftermarket.pl zabraknie środków.

Teoretycznie przed niedopatrzeniem chronią liczne przypomnienia wysyłane przez Aftermarket.pl. Łatwo jednak je przegapić, jeśli powiązany z kontem adres e-mail nie jest naszym głównym adresem pocztowym, gdy wyjeżdżamy na dłuższy urlop lub zwyczajnie przekładamy decyzję o odnowieniu na później.

Skutkiem może być nie tylko utrata domeny, ale również przerwa (jeśli nazwa wejdzie w okres wygasania) w funkcjonowaniu działającego pod nią serwisu, np. sklepu internetowego lub strony firmowej. Uruchomienie usługi automatycznego odnawiania domen za pomocą karty płatniczej dla najbardziej cennych nazw może nas uchronić przed podobnymi komplikacjami.

Jak dodać kartę do konta w celu włączenia autoodnawiania domen?

By włączyć funkcję autoodnawiania za pomocą karty, dodaj do swojego konta w Aftermarket.pl kartę płatniczą. W tym celu kliknij w zakładkę FINANSE znajdującą się na górnym pasku nawigacyjnym i wybierz opcję „Zapamiętane karty płatnicze”.

Na wyświetlonej stronie kliknij czerwony przycisk z napisem „+ Dodaj kartę” (znajdziesz go po prawej stronie ekranu). Po przeładowaniu strony postępuj zgodnie z instrukcją i podaj dane karty płatniczej. Gdy potwierdzisz akceptację regulaminu, wyświetli się opcja „Wykorzystaj tę kartę do automatycznego odnawiania usług.”, którą również należy zaznaczyć. Ostatni krok to kliknięcie w czerwony button z napisem „Pobierz opłatę i dodaj kartę”. Chodzi o opłatę weryfikacyjną w wysokości 1 zł, która zostanie zwrócona po sprawdzeniu karty.

Jak włączyć autoodnawianie domen za pomocą karty dla karty dodanej już wcześniej?

Jeśli chcesz włączyć autoodnawianie dla karty już wcześniej dodanej do konta, kliknij w zakładkę FINANSE i wybierz opcję „Zapamiętane karty płatnicze”, a następnie wybierz kartę i kliknij w opcję „Automatyczne odnawianie usług”.

Zostaniesz przeniesiony na stronę „Zmiana ustawień autoodnawiania”. W sekcji „AUTOMATYCZNE ODNAWIANIE” wybierz opcję „Użyj karty do automatycznego odnawiania usług”.

Jak włączyć funkcję autoodnawiania dla wybranej domeny?

By włączyć autoodnawianie dla danej domeny, wejdź na listę swoich domen, klikając w zakładkę „DOMENY” i wybierając opcję „Lista Twoich domen”.

Następnie oznacz domenę, dla której chcesz włączyć funkcję automatycznego odnawiania za pomocą karty płatniczej, wybierz opcję „Odnów”, a dalej opcję „Automatyczne odnawianie” (pojawi się na liście po kliknięciu w „Odnów”).

Zostaniesz przeniesiony na nową stronę, gdzie w sekcji „SPOSÓB ODNAWIANIA” powinieneś wybrać opcję „Odnawiaj domeny automatycznie gdy tylko znajdą się środki na koncie”.

W sekcji „Rozpocznij od” z rozwijanej listy możesz wybrać liczbę dni, po których upływie automatyczne odnawianie powinno zacząć działać. Możesz również wybrać, czy chcesz, by Aftermarket.pl informował cię mailowo o wyniku przeprowadzonej operacji. Gdy dokonasz wyboru, kliknij „Zmień sposób odnawiania”.

To tyle. Wybrana domena zostanie odnowiona automatycznie, jeśli tylko na twoim koncie w Aftermarket.pl lub rachunku powiązanym z kartą płatniczą znajdzie się odpowiednia ilość środków.

Kategorie: