Kilka tygodni temu w naszym serwisie zadebiutował nowy serwis parkingowy: ParkingCrew. Nasi użytkownicy zaparkowali w nim już kilka tysięcy domen, dzięki czemu możliwe jest dokonanie pierwszego porównania zarobków w różnych parkingach. Oto jak ParkingCrew wypada w porównaniu z NameDrive:


Porównaniu zostało poddane 65 domen z największym ruchem zarejestrowanych w naszym serwisie i zaparkowanych obecnie w ParkingCrew a poprzednio w NameDrive. Dzięki takiemu zestawieniu możliwe jest porównanie zarobków tej samej domeny w różnych parkingach. Wszystkie domeny notują przynajmniej 150 wejść miesięcznie.

Średnie zarobki za 1000 wejść (RPM) wyniosły w przypadku ParkingCrew 10.69 USD, zaś w NameDrive 3.94 USD. Oznacza to, że te same domeny zarabiają średnio w ParkingCrew 2.7 raza więcej.

Oczywiście, różnice w zarobkach są inne w zależności od konkretnej domeny. Dlatego sprawdziliśmy też, jak wygląda porównanie zarobków dla każdej domeny osobno. I tak:

 • 75% domen (49) zarabia lepiej w ParkingCrew niż w NameDrive, przy czym 78% z nich zarabia przynajmniej 1.5 raza więcej, a 61% z nich ponad dwa razy więcej.
 • 25% domen (16) zarabiało lepiej w NameDrive niż ParkingCrew, przy czym 56% z nich zarabiało przynajmniej 1.5 raza więcej niż w ParkingCrew.

Jak się więc okazuje, także na poziomie poszczególnych domen przeważa liczba domen które w ParkingCrew zarabiają lepiej.

Jeśli nie założyłeś jeszcze swojego konta w ParkingCrew, kliknij tutaj i sprawdź czy twoje domeny zaczną zarabiać więcej!


Comments

8 Comments so far

 1. aw on Sierpień 8, 2012 19:36

  A domeny drugiego poziomu sprawdzaliście? Ja do tej pory nie otrzymałem informacji od AM o zgłaszanym jakiś czas temu problemie podłączenia domeny drugiego poziomu biz.pl . Problem jest taki, że ParkingCrew widzi taką domenę jako “biz.pl” i dodatkowo robi nie ciekawe przekierowania strony. Domeny pierwszego poziomu bez problemu można dodać ale drugiego poziomu dodanie było kończone fiaskiem w/w skutkiem.

 2. Someone.pl on Sierpień 8, 2012 21:38

  Ciekawy jestem tylko jak długo utrzymają się zarobki na tym poziomie. No, ale może warto spróbować?

 3. Program magazynowy on Sierpień 8, 2012 21:56

  Jakoś nie mogę się przekonać do parkingów, opłaca się to w ogóle ?

 4. Szymon on Sierpień 8, 2012 22:41

  jeżeli nie masz pomysłu żeby wykorzystać swoją domenę a za wszelką cenę chcesz ją posiadać to parkowanie domen jest bardzo dobrym pomysłem, lecz sam wolę stworzyć jaką stronę opartą na wp pod daną domenę i załadować ją do prolink – stronie na której sprzedajesz linki pozycjonujące i dzięki temu zarabiam minimum na opłacenie domeny

 5. Kim Donk Tusk on Sierpień 8, 2012 22:54

  Parking jest dobry dla literówek i domen generycznych. Mając słabe wyniki na literówce z dużym ruchem, można ją przekierować na coś innego, np. na jakiegoś generyka blisko-tematycznego..
  Nazwy własne lepiej trzymać “na zapytanie”, bezpośrednio na giełdzie..

 6. Rafał Pietrzyk on Sierpień 8, 2012 23:16

  Bardzo ciekawe statystyki. Dziękuję.

 7. Michael on Sierpień 9, 2012 1:16

  Chętnie bym zobaczył porównanie ParkingCrew z Bodis.

 8. Alfaprojekt on Sierpień 9, 2012 8:02

  Dla domen przekierowanych na ParkingCrew link “Kup domene” kieruje na formularz kontaktu ParkingCrew, zamiast na oferte w aftermarket.pl

  W namedrive dziala to poprawnie, przez to otrzymuje oferty na kwoty 10-50$, a klient nie wie jakie sa moje poczatkowe oczekiwania.