Rok temu w naszym serwisie wprowadzona została w ramach Laboratorium usługa monitorowania zmian danych WHOIS na domenach. Dzisiaj chcielibyśmy wprowadzić zupełnie nową wersję tej usługi, wzbogaconą o szereg dodatkowych narzędzi.

Po pierwsze, różne usługi monitorowania domen dostępne do tej pory w naszym serwisie zostały połączone w jedną. Od tej chwili, w jednym miejscu można zlecić monitorowanie zmian danych WHOIS domeny, zmian jej statusu, adresu IP, wystawienia domeny na sprzedaż oraz zmian jej ceny. Możliwe jest także automatyczne zlecenie przechwycenia domeny, jeśli wejdzie ona w stan wygasania. Dla każdej domeny można ustalić osobno, jakie dane mają być monitorowane.

Po drugie, cena monitorowania domen została znacznie obniżona. Zlecenie monitorowania domeny jest teraz bezpłatne. Opłaty są pobierane dopiero, gdy na koncie znajdzie się co najmniej 100 monitorowanych domen. Od tego momentu opłata w wysokości 1 grosza dziennie będzie pobierana za każde 100 monitorowanych domen. Oznacza to, że usługa ta jest obecnie ok. 30 razy tańsza niż poprzednio.

Usługę monitorowania domen można wykorzystać np. do dodania listy interesujących domen, które będą codziennie monitorowane pod kątem pojawienia się ich na jednej z giełd domen. Dzięki temu, użytkownik zostanie powiadomiony gdy tylko jedna z wybranych przez niego domen stanie się dostępna do kupienia – bez konieczności samodzielnego, żmudnego przeszukiwania giełd domen. Podobnie, użytkownik zostanie powiadomiony gdy domena będzie dostępna do przechwycenia. W ten sposób monitorowanie domen staje się doskonałym narzędziem informującym o statusie wybranych domen, zwalniającym inwestorów domenowych od częstego przeglądania i sprawdzania list domen.


Comments

4 Comments so far

 1. Radek on Sierpień 2, 2011 18:03

  Świetna usługa, na mega plus dla Dropped :)

 2. stały użytkownik on Sierpień 2, 2011 20:36

  Każde obniżenie cen to duży plus :)
  Jednak obawiam się nastepującej sytuacji: jeśli dropped.pl jest właścicielem jakiejś domeny którą postanowił “puścić” (np. po tym jak nie sprzeda się w aukcji holenderskiej) ale zauważy że ktoś dodał ją do monitorowania (bo zapewne będzie miał do tego wgląd) to jej nie “puści” tylko zarejestruje dla siebie licząc że ktoś kto tą domenę dodał do monitorowania jest nią zainteresowany i w końcu kupi w aukcji nie czekając aż wygaśnie i będzie wolna.
  Proszę o rozwianie moich wątpliwości :P

 3. Dropped on Sierpień 3, 2011 8:50

  Rozwiewam twoje watpliwosci.

 4. Michau on Sierpień 3, 2011 14:18

  Nie rejestrujemy sami na siebie domen dodanych do monitorowania. Jeśli ktoś będzie monitorował taką domenę, otrzyma normalny komunikat z monitorowania o zmianie statusu (najpierw, że wygasa po rezerwacji, a potem że wolna) i będzie mógł ją samemu zarejestrować.