Od dnia 26 kwietnia 2011 wprowadzone zostaną zmiany w cenniku wystawiania aukcji w naszym serwisie. Prosimy o zapoznanie się z planowanymi zmianami.

Wprowadzona zostanie dodatkowa opłata za wystawianie aukcji kompletów zawierających niepowiązane domeny. Za domeny niepowiązane uważa się takie, które nie spełniają żadnego z warunków:

 • Jest to komplet IDN i nonIDN.
 • Jest to komplet słów kluczowych rozdzielonych i nierozdzielonych myślnikiem.
 • Jest to komplet tego samego słowa kluczowego w różnych TLD.

Wystawienie aukcji kompletu domen niepowiązanych będzie kosztowało 1 zł. Cena za wystawienie aukcji pojedynczej domeny lub kompletu domen powiązanych pozostaje bez zmian i wynosi 0.50 zł.

Promocja aukcji na stronie głównej zostanie rozszerzona – aukcje z wykupioną promocją na stronie głównej będą także codziennie wysyłane w newsletterze z polecanymi aukcjami (zamiast, jak do tej pory, jednorazowo). Dzięki temu, aukcje te będą lepiej widoczne wśród kupujących.

W związku z tym, ceny promocji aukcji ulegają zmianie, i będą wynosić:

 • Promocja na stronie kategorii (pojedyncze domeny i komplety powiązanych domen) – 25 zł.
 • Promocja na stronie kategorii (komplety domen niepowiązanych) – 50 zł.
 • Promocja na stronie głównej (pojedyncze domeny i komplety powiązanych domen) – 100 zł.
 • Promocja na stronie głównej (komplety niepowiązanych domen) – 200 zł.

Celem lepszego wyróżnienia interesujących z punktu widzenia kupującego aukcji, aukcje promowane są teraz na stronie głównej w dwóch (zamiast w jednym) boksach. Jeden z nich zawiera, jak dotychczas, wszystkie promowane aukcje, zaś drugi tylko promowane aukcje w których złożono ofertę. Dzięki dodatkowemu wyróżnieniu aukcji z ofertami, kupujący otrzymują lepszą informację na temat ciekawych i godnych uwagi aukcji.

Ze względu na coraz częstsze zjawisko “spamowania” użytkowników poprzez zapraszanie ich do aukcji prywatnych, wprowadzone zostaną także opłaty za zapraszanie użytkowników do takich aukcji. Zaproszenie pierwszych 5 użytkowników pozostaje bezpłatne, zaś za każdego kolejnego użytkownika opłata będzie wynosiła 0.50 zł.


Comments

1 Comment so far

 1. CharlieK on Kwiecień 22, 2011 9:08

  Moim skromnym zdaniem za domeny powiązane powinno się też uważać domeny związane nazwą i tematem. Przykładowo domena Janpawel.pl i PapiezPolak.pl to jak dla mnie paczka domen… Tak samo np. Warszawa.pl i Stolica.pl – to też jak dla mnie byłaby paczka domen. Czyż nie ???

  Kolejna uwaga – 5 zaproszeń do aukcji za free – troszkę mało, powinno być 10 free. A mówię to jako osoba, która padła ostatnio ofiarą procederu spamowania tego typu ;-)