Każdy serwis resellerski posiada wbudowaną giełdę domen. Zawiera ona większość domen wystawionych na sprzedaż w serwisie AfterMarket.pl, ale wybranych w taki sposób, aby przebieg transakcji był możliwie najprostszy dla klienta końcowego. Oto jak wygląda przebieg sprzedaży domeny na giełdzie w serwisie resellerskim:

Na giełdzie pokazane są oferty domen, które:

  • Są zarejestrowane bezpośrednio w serwisie AfterMarket.pl (domeny zewnętrzne nie są widoczne).
  • Posiadają ustawioną cenę “Kup Teraz”.
  • Pozwalają na natychmiastową zmianę właściciela domeny, co oznacza oż w tej chwili są to domeny .pl i globalne.

Cena “Kup Teraz” dla domeny w serwisie resellerskim może być inna niż cena na giełdzie AfterMarket.pl. Można ją ustawić w nowej kolumnie “Reseller” w panelu zarządzania domenami na sprzedaż. Jeśli pole to pozostanie puste, cena w serwisie resellerskim będzie taka sama jak na giełdzie AfterMarket.pl.

Ze względu na specyfikę serwisów resellerskich, prowizja za sprzedaż domeny na giełdzie resellera jest wyższa i wynosi 5%. Połowa tej prowizji przeznaczona jest dla resellera u którego dokonano transakcji, zaś połowa dla serwisu AfterMarket.pl. Wyższą prowizję rekompensuje fakt udostępnienia domeny dużej grupie klientów końcowych, oraz możliwość ustalenia wyższej ceny.

Jeśli domena jest zarejestrowana w serwisie AfterMarket.pl, ale nie jest wystawiona na giełdzie z cena “Kup Teraz”, użytkownicy serwisów resellerskich mogą skontaktować się z właścicielem domeny i poprosić o wystawienie jej na sprzedaż. Dzieje się tak w przypadku, gdy użytkownik wyszuka nazwę domeny celem jej rejestracji, i okaże się że domena jest zajęta ale zarejestrowana w serwisie AfterMarket.pl.


Comments

1 Comment so far

  1. very on Maj 20, 2011 23:34

    a jest mozliwosc zeby na mojej stronie pojawialy sie domeny, ktora wlasnie sprzedaje?