Testując kanał sprzedaży na giełdzie Allegro.pl, sprawdzaliśmy zainteresowanie klientów końcowych tą formą sprzedaży. Jak się okazuje, wiele domen rzeczywiście znajduje w ten sposób swoich nabywców! Oto kilka ostatnich sprzedaży w naszym sklepie:

Jak widać, nasze aukcje w serwisie Allegro cieszą się sporym zainteresowaniem nabywców, i stanowią doskonały dodatkowy kanał sprzedaży domen klientom końcowym.


Comments

11 Comments so far

 1. sprzedawca on Kwiecień 19, 2011 16:02

  Mi osobiście podoba się, aczkolwiek nie ukrywam, że co do allegro miałem wiele zastrzeżeń bo juz od dawna próbowałem sprzedaży tam i nigdy jakiś poważniejszych klientów nie wyhaczyłem. Ale godna zainteresowania opcja to taka, że nie ma dodatkowych kosztów, a domena w sprzedaży dostępna jest jednocześnie na AM i Allegro.

 2. Marcin on Kwiecień 19, 2011 16:25

  Bez dodatkowych kosztów, i klikania w allegro 2 drogi dotarcia. Faktem jest też, że na allegro nie trafiają się poważni klienci, ale może w końcu :)

 3. Ulisses on Kwiecień 19, 2011 16:44

  Michale, moglbys rozwinac pojecie “brak dodatkowych kosztow”?
  Jak mamy to rozumiec?
  W tekscie maila podane jest, ze aukcja domeny bedzie zintegrowana, gdy zostanie ona wystawiona na GIELDZIE Aftermarketu. Czy brak dodatkowych oplat mamy rozumiec jako brak oplat za jednoczesne pojawienia sie ogloszenia na Allegro? Co z prowizja od sprzedazy? Czy brak dodatkowych oplat, wiaze sie z tym ze ktoras ze stron Aftermarket-Allegro rezygnuje z prowizji? Jesli bowiem nie, to rozumiem, ze osobno placimy prowizje Allegro i osobno Aftermarketu?
  Bardzo prosilbym o wiecej informacji, bo jak -zazwyczaj zreszta – jestescie dosc oszczedni w slowach:)

 4. sebastian on Kwiecień 19, 2011 19:14

  Ciekawe rozwiązanie, bardzo dobry pomysł, ale… Mam wrażenie że domeny na allegro a oferowane jednocześnie przez AM są mało widoczne. Z perspektywy kk, który szuka domen przez allegro znalezienie tych oferowanych przez AM będzie bardzo ciężkie bo nie są one dostępne na “ogólnie” dostępnych aukcjach tylko trzeba wejść w tzw. “sklepy allegro”, odszukać sklep AM i dopiero tam są wszystkie domeny (tylko oferty “kup teraz” z AM). Ja sam dość długo szukałem gdzie są te domeny a co dopiero kk. Wg. mnie ta integracja Allegro i AM nie będzie miała większego wpływu na sprzedaż – obym sie mylił ;)

 5. mart on Kwiecień 19, 2011 21:56

  niestety zgadzam sie z przedmówcą..:(

 6. TomNice on Kwiecień 19, 2011 22:00

  Wystawiając domeny na giełdzie aftermarket.pl z ceną “kup teraz”, domena pojawi się również do kupienia w serwisie Allegro bezpłatnie.

  Do tej pory wystawiając domeny na Allegro trzeba było ponieść koszty za wystawienie i ewentualne promocje. Wystawiając domenę z ceną kup teraz w aftermarket.pl nie ponosisz żadnych kosztów wystawienia jej na Allegro – oszczędzasz też czas.
  Natomiast prowizja za sprzedaż domeny poprzez Allegro jest taka jak prowizja za sprzedaż przez resellera.

 7. Rowdy on Maj 16, 2011 23:29

  That’s more than sebsnile! That’s a great post!

 8. Michał Anioł on Czerwiec 3, 2011 17:49

  Nieraz rzeczywiście można ucelować jakieś interesujące domeny, chociaż czasem jest więcej chętnych do zakupu i ich cena nie jest przystępna.

 9. Andrzej on Lipiec 5, 2011 23:25

  A w jaki sposób ja mogę zlecić aukcję na AfterMarket i Allegro jednocześnie za pośrednictwem AM?

 10. Usługi Porządkowe on Lipiec 11, 2011 0:16

  W sumie allegro jest ok dla domen. Jednak jest znacznie więcej z tym zamieszania. Tutaj na aftermarket wszystko mam w jednym ręku i pełną kontrolę. After Market the best!

 11. Organizacja Konferencji Warszawa on Listopad 8, 2011 18:09

  Ja tam korzystam z AF i uważam, że nie ma lepszego. Wszystko czytelne i łatwe. Proste zasady. Dlatego nie zamierzam zmieniać. Dobra organizacja a to dużo pomaga.