Dzisiaj w naszym serwisie została wprowadzona funkcjonalność dopuszczalnego salda debetowego na koncie. Pozwala ona na rejestrowanie, kupowanie i wykonywanie innych operacji na domenach bez konieczności posiadania środków na koncie. Dzięki temu, możliwe jest kupowanie bądź odnawianie domen na kredyt, który może być spłacony w późniejszym terminie.

Aby korzystać z dopuszczalnego salda debetowego na swoim koncie, należy postawić domeny jako zabezpieczenie salda. W obecnej chwili muszą to być domeny, które nasz system internetowy jest w stanie wycenić automatycznie:

 • Domeny dwuznakowe.
 • Domeny trzyliterowe bez niepożądanych znaków.
 • Domeny przechwycone za kwotę co najmniej 300 zł, co najmniej miesiąc temu.

Każda taka domena posiada przypisaną odpowiednią automatyczną wycenę. Aby skorzystać z salda debetowego, należy postawić jedną lub więcej takich domen jako zabezpieczenie. Domeny zostaną zablokowane na czas korzystania z salda debetowego, zaś dopuszczalne saldo zostanie zwiększone o wycenę przypisaną do danych domen.

Przyznanie salda debetowego nie wiąże się z żadnymi opłatami. Korzystanie z salda debetowego związane jest z opłatami 5% od każdej operacji wykonanej z wykorzystaniem tego salda. Przykładowo, jeśli użytkownik posiada na koncie 10 zł i chce przedłużyć domenę .pl za 50 zł, korzystając z salda debetowego, pobrana zostanie opłata 5% od kwoty 40 zł, czyli 2 zł.


Comments

14 Comments so far

 1. ryskadow on Styczeń 15, 2011 11:50

  bardzo przydatna funkcjonalnosc, kilka razy mi tego brakowalo

 2. Daniel Dryzek on Styczeń 15, 2011 13:04

  Gratuluję pomysłu! Bardzo ciekawe rozwiązanie!!

 3. Tweets that mention Dopuszczalne saldo debetowe : Blog AfterMarket.pl -- Topsy.com on Styczeń 15, 2011 17:31

  [...] This post was mentioned on Twitter by Daniel Dryzek, AfterMarket.pl. AfterMarket.pl said: Kupuj domeny na kredyt w AfterMarket.pl: http://bit.ly/fVxdxl [...]

 4. Domeny na sprzedaż on Styczeń 16, 2011 1:14

  Oczywiście znajdzie się mnóstwo klientów dropped, którzy będą korzystali z tego rozwiązania, tak samo jak jest mnóstwo osób kupujących telewizory, pralki, itp. na kredyt. Jednak ja traktuję domeny jako inwestycja a nie dobro konsumpcyjne. Dlatego nie dziękuję. Będę się trzymał od tego rozwiązania z daleka.

 5. Poliż Pan Druta on Styczeń 16, 2011 14:33

  co na to konkurencja? :)

 6. Daniel Dryzek on Styczeń 21, 2011 11:06

  Po przeanalizowaniu usługi debetu stwierdzam, że może ona kosztować klienta Aftermarket.pl od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent wartości debetu rocznie. Dlatego warto zwrócić uwagę czy debet jest potrzebny, w jakiej wysokości i jak chcemy z niego korzystać. Dokładny mechanizm działania debetu opisałem na forum di.pl: http://www.di.pl/index.php?showtopic=61683&st=80&p=384189&#entry384189

  Usługa ciekawa, ale warto korzystać z dużą dozą rozwagi.

 7. Art on Styczeń 25, 2011 17:47

  Opłaty w dropped za wystawianie na aukcjach to pomyłka,już chyba właściciel zauważył że spadło wystawianie na giełdzie i zarazem sprzedaż więc chciał dropped zarobić pewnie traci.

 8. olo on Styczeń 25, 2011 17:49

  Konkurencja już walczy o klienta wna giełdzie w az.pl zero opłat za wystawianie i fajny przejrzysty panel .
  Polecam

 9. CharlieK on Styczeń 28, 2011 0:42

  Pomysl dobry, o ile zastawem nie bylyby domeny. Np. serwis moglby wyliczac ile zarobil na danym kliencie (najprosciej wielkosc sprzedazy x statystyczna usredniona marza) i na tej podstawie zalozmy udzielic mu kredytu debetowego na 30-50% wartosci tego zysku. Czemu tak ? Bo to jak z kredytami w ROR dla stalych klientow w banku, kredytow w sumie bez zaswiadczenia o dochodach. Statystycznie jesli taki klient stale korzysta z tego banku i placil za rozne uslugi 10 lat, to 99% tych klientow statystycznie bedzie splacalo tego typu kredyty.
  Ale tak jak jest teraz w Dropped – zeby przy malej wartosci pozyczki zastawiac dobra w zamian ??? To to sie LOMBARD nazywa mili panstwo. A takie pomysly juz mi sie nie podobaja…

 10. CharlieK on Styczeń 28, 2011 0:45

  Acha, dodam jeszcze tylko tytulem komentarza, ze podoba mi sie w Dropped to, ze… komentarze sa niemoderowane i mozna pisac, co sie chce, chocby nie wiem jak niewygodne to dla Dropped bylo hehe :-]]]

  I bazujac na tym przywileju chcialem spytac w tym miejscu publicznie Dropped – skad macie tego newsa o zamykaniu sie PPD ??? Bo ze tak powiem – wlasciciel PPD twierdzi ze to “czarny chłyt marketingowy konkurencji” ten Wasz mailing sprzed 2 dni…

 11. Rejczel on Styczeń 28, 2011 0:47

  Cytat wlasciciela z forum di.pl;

  PPD.pl będzie zamknięte z końcem lutego, stosowna informacja będzie wysłana do użytkowników w najbliższych dniach.

  http://www.di.pl/index.php?s=&showtopic=62180&view=findpost&p=385316

 12. CharlieK on Luty 2, 2011 22:09

  Sorry, częściowo zwracam honor – źle przeczytałem Wasz mailing. Bo przeczytałem, że do końca STYCZNIA, a nie do końca LUTEGO, jak napisaliście – ma być zamknięty serwis PPD.PL. Faktycznie – jest juz oficjalne info ze strony serwisu PPD.PL o zamknięciu tej strony. Ale… nieprawdą jest iż: Wasze ceny odnowień są najniższe, bo przenosząc domeny do Premium.pl (sukcesor PPD.PL) do końca 2013 można utrzymać ceny hurtowe, które w cenach netto (a jako firma – te mnie interesują :-P PP) są od najniższych cen Dropped niższe.

  Dwa – to dość słaby “chłyt” sprawiać wrażenie grozy i paniki wśród klientów – że ich domeny zostaną… utracone z końcem lutego ! A to nieprawda. Bo nadal będzie można je wyciągnąć z tego serwisy, tyle że będzie to trudniejsze i będzie po prostu problem z dodatkową funkcjonalnością (jak zmiany, dogodne odnowienia, itd.).
  Tak więc nie siejcie grozy !

  A to, że cała operacja zamiany PPD w Premium jest nieco dziwna – to przyznaję, mi też się średnio podoba, bo oficjalnie miała być tylko nowa odsłona funkcjonalna serwisu PPD, a nie całkiem nowa firma i całkiem nowy serwis. Ma ktoś jakieś info albo racjonalne domyśly – czemu tak się stało ? Moja teoria – kwestie właścicielskie plus próba ograniczenia dostępu do cen hurtowych dla nowych klientów, aby serwis zarabiał na giełdzie, a nie tylko utrzymywał domeny.

 13. Syl on Czerwiec 9, 2011 12:23

  A jak z tej opcji skorzystać, bo tylko wszystko kieruje do tego tematu i nic więcej

 14. M on Czerwiec 25, 2011 13:28

  Dlaczego nie może być po prostu tak, aby dopiero po sprzedaniu domeny ściągało pieniądze ze sprzedaży?