Celem każdego inwestora domenowego jest znalezienie nabywców na jego domeny wśród klientów końcowych. Jednak zazwyczaj klienci końcowi widząc że domena nie jest dostępna, po prostu nie wiedzą że można starać się o jej odkupienie. Nie odwiedzają też zazwyczaj giełd domen internetowych i nie mają świadomości ich istnienia. Dlatego sprzedaż domen klientom końcowym jest znacznie utrudniona. Tę trudność pomaga rozwiązać nasz program resellerski.

Celem programu resellerskiego jest stworzenie serii serwisów oferujących usługi rejestracji domen rynku pierwotnego, jak najbardziej przyjazne dla klientów końcowych, a jednocześnie umożliwiające dokonywanie zakupów domen na giełdzie.

Z serwisów resellerskich usunięte zostały wszystkie zbędne i skomplikowane funkcje, pozostawiając tylko funkcjonalność niezbędną do rejestracji i utrzymania domen. Ponieważ klienci końcowi kupują domeny przede wszystkim na potrzeby tworzenia stron internetowych, każdy serwis resellerski zawiera pakiet usług hostingowych. W ten sposób, dostarcza on usługi dokładnie odpowiadające potrzebom klientów końcowych.

Z drugiej strony, każdy serwis resellerski udostępnia możliwość kupna domen z giełdy, zarówno poprzez przeglądanie ofert posegregowanych w kategorie, jak i z poziomu formularza rejestracji domen. Przy każdej próbie rejestracji nowej domeny, klientowi wyświetlane są propozycje domen z giełdy podobnych do wprowadzonej nazwy.

Dzięki temu, jeśli wyszukiwana przez klienta domena nie jest dostępna, ma on możliwość kupna podobnych domen na rynku wtórnym. Może zaznajomić się z ideą kupowania domen na giełdzie i bieżącymi cenami domen.

Serwisy resellerskie są zatem odpowiedzią na potrzeby inwestorów domen, poszukujących klientów końcowych zainteresowanych kupnem ich domen. W miarę upowszechnianie się serwisów resellerskich, możliwe będzie dotarcie z ofertą sprzedaży domen na naszej giełdzie do szerokiej rzeszy użytkowników rynku pierwotnego.


Comments

3 Comments so far

  1. To on Styczeń 25, 2011 18:12

    Proszę o link do miejsca gdzie można skonfigurować tę usułgę.

  2. Dębica on Kwiecień 8, 2011 21:46

    Czy to już działa ?

  3. very on Maj 20, 2011 23:32

    chce usunać domene/strone z programu, jak to się robi?