Od 15 stycznia 2011 wprowadzone zostaną następujące zmiany w cennika serwisów AfterMarket.pl i Dropped.pl:

Celem uporządkowania rynku aukcji i ograniczenia go do tylko najbardziej interesujących domen, wprowadzone zostaną podwyższone opłaty za wystawianie aukcji First Minute. Opłata wyniesie 5% ceny startowej aukcji (czyli 1 PLN za wystawienie aukcji od 20 PLN).

Zostanie także wprowadzona opłata 0.50 PLN za wystawienie zwykłej aukcji, niezależnie od jej ceny startowej. Opłata za promocję aukcji zostanie obniżona do 20 PLN za promocję na stronie kategorii i 50 PLN za promocję na stronie głównej.

Opłaty za sprzedaż domen zewnętrznych (spoza serwisu AfterMarket.pl) za pomocą podania kodu AuthInfo zostaną podniesione o 0.5%, czyli do 3% za sprzedaż w transakcji Escrow i 5% za sprzedaż na aukcji.

W związku z wprowadzeniem wyżej wymienionych opłat, zniesiona zostanie prowizja za wypłatę środków z serwisu. Wszystkie wypłaty będą realizowane bez prowizji.

Ponadto, celem lepszego wynagradzania użytkowników aktywnie dodających domeny do przechwycenia, opłata za dołączenie do aukcji przechwyconej domeny zostanie podniesiona do 30 PLN + 10 PLN razy liczba użytkowników którzy zlecili przechwycenie domeny.

Cena rejestracji domen .de zostanie obniżona do 20 PLN / 5 EUR.


Comments

25 Comments so far

 1. amatordomen on Grudzień 22, 2010 15:05

  No i stało się – podwyżki! czyli łatanie tzw. dziury budżetowej. AM szuka nowych dochodów, a najbardziej żałosne to pobieranie opłaty za wystawienie aukcji… W przypadku np. 200 domen to już 100 zł. Zniesienie prowizji od wypłaty środków to zwykłe mydlenie oczu bo i tak wszystko na to samo wychodzi skoro podnosi się prowizje od sprzedaży domeny z 2.5% na 5%. Żenada!

 2. domeniarstwo on Grudzień 22, 2010 15:26

  Raczej obniżki.

 3. staly użytkownik on Grudzień 22, 2010 15:53

  I czar prysł… A nie tak dawno rozmawiałem z kimś że AM to nie Allegro i tutaj jest normalnie i niedrogo… Wzrost cen aukcji First Minute do 5% to podwyższa aż o 100 % – jakieś szaleństwo, 10%, 20% oki, ale 100 % ?!
  Do tego obniżka cen promowania aukcji do 20 zł… Obecnie promowane są aukcje naprawdę wartościowe, obniżka spowoduje że wszyscy będą wszystko promować. A ponoć AM chce, cytuje: “uporządkowania rynku aukcji i ograniczenia go do tylko najbardziej interesujących domen”. Może warto się jeszcze zastanowić nad tymi zmianami lub ich rozmiarami…

 4. sprzedawca on Grudzień 22, 2010 15:57

  Reasumując zniżki i podwyżki to i tak wychodzi na korzyść AM. Podobnie jak amatordomen widzę tu tylko podwyżki, a Ciebie domeniarstwo podziwiam za pozytywne widoki w tym wszystkim…

 5. Anonim on Grudzień 22, 2010 17:03

  Szanowne Aftermarket,

  przykro mi to pisac, ale powoli upodobniacie sie do Allegro (to nie jest komplement).

  Od kilku miesięcy odczuwam, że przechwytywane są słabe domeny. Te lepsze albo maja żarówke albo są przechwytywane w innym serwisie.

  Za dużo wprowadzanie bajerów, np. z ta żarówka albo z komplikowaniem opłat. Począwszy od zmiany przechwycenia z 30 zł na 40 i 20 kolejne zmiany są coraz głupsze.

  Paczki też nie dostałem od was w tym roku.

  Zawodzicie na każdej linii.

 6. Sico on Grudzień 22, 2010 17:07

  Ja się cieszę. Dwie rzeczy które mnie najbardziej denerwowały to prowizja od wypłaty i całe hordy cienkich domen na aukcjach. Liczę, że teraz tych cienkich domen będzie na aukcjach mniej i łatwiej będzie znaleźć coś interesującego.

  Jak by jeszcze dropped zrobiło coś z prędkością wypłaty środków z panelu to by było w ogóle super :)

 7. Perseusz on Grudzień 22, 2010 17:18

  Bardzo dobra zmiana. Zacznę wreszcie wystawiać swoje domeny na aukcji AM i przeglądać listy wystawionych.

 8. Mynar on Grudzień 22, 2010 17:28

  Bardzo dobre zmiany. Opłaty za wystawienie aukcji + bardziej blokująca, ale akceptowalna opłata za FM znacząco poprawi jakość listy domen na aukcjach. Aukcji będzie mniej i łatwiej będzie je przeglądać, a i sami wystawiający przeprowadzą wstępną selekcję. Moim zdaniem poprawi to sprzedaż, chyba że ktoś zainwestował w potworki, ale to już nie problem AM.
  Prowizja od wypłaty aż tak bardzo mnie nie bolała, choć miło, że jej już nie będzie :)
  Krok w zdecydowanie dobrym kierunku, może znów zacznę wystawiać aukcje :)

 9. t2k on Grudzień 22, 2010 17:43

  lepiej poprawilibyście kulawy parking – strony nie wyświetlają treści albo się przywieszają

 10. Michau on Grudzień 22, 2010 17:53

  Parking należy do NameDrive, więc niestety nie mamy wpływu na jego działanie :(

  Moim zdaniem, zmiany cennika są na gorsze tylko dla posiadaczy słabych domen. Lepsze domeny zdecydowanie warto wystawić od 50 groszy, bo i tak się sprzedadzą, zaś teraz będą znacznie lepiej widoczne. Obecnie prawie nikt nie korzysta z promocji za 50 zł, więc obniżenie kosztu promocji także będzie na rękę sprzedawcom.

  Paczki zostały wysłane w poniedziałek ;)

 11. sprzedawca on Grudzień 22, 2010 18:04

  Perseusz co za żałosna wypowiedź. Zaczniesz wystawiać teraz aukcje dlatego bo będzie ich mniej i będzie można w końcu zauważyć Twój chłam jaki posiadasz?
  A wcześniej nie mogłeś przeglądać listy domen? bo co?
  bo nie mogłeś nic odnaleźć w tym gąszczu tandet?
  Dla chcącego nic trudnego, jak się wie czego szukać to i tak się znajdzie. Jest wyszukiwarka i to bardzo dokładna z ciekawymi możliwościami.
  Domen będzie tyle samo jak nie więcej tyle, że zalegać będą na giełdzie wystawione za kosmiczne ceny…
  Uważam, że to żadne udogodnienie dla kupujących.
  Dla sprzedawcy posiadającego sporą ilość domen to uderzy po kieszeni… będzie się zastanawiał co wystawić…
  Jak jesteście taki wspaniali domeniarze to przedstawcie mi definicję “wartościowej domeny”.
  Każdy, który ma choć trochę pojęcia o sprzedaży domen wie, że dobra domena to domena na którą jest klient. I także dobrze wie, że domeny nie sprzedaje się jak świeże bułeczki tylko trzeba czekać na tego klienta (chyba, że istnieje możliwość wyjścia na przeciw mu, ale AM jak na razie czegoś takiego nie oferuje) Dlatego niejednokrotnie trzeba wystawiać domenę aby w końcu ktoś się nią zainteresował i kupił.

 12. sprzedawca on Grudzień 22, 2010 18:08

  dodam jeszcze, że teraz lepiej będzie wystawiać domeny na allegro niż na AM bo przynajmniej są większe szanse, że kk kupi domenę…

 13. Mynar on Grudzień 22, 2010 19:25

  @sprzedawca
  Jeśli to wartościowa domena, to 50 gr, nawet za 100 krotne wystawienie jej na aukcji to zaledwie 50zł, więc nawet sprzedaż jej za 100zł (a jednak wydaje mi się, że wartościowe domeny są warte więcej) gwarantuje zwrot “inwestycji”.
  I tak, teraz bardziej będzie opłacało się wystawiać aukcję, bo jest większa szansa, że ktoś na nią trafi zanim wkurzy się na kolejny wsp4n1aly-p0mysl.pl wystawiony od 50zł.

 14. sprzedawca on Grudzień 22, 2010 22:25

  Mynar mówisz o jednej domenie, a co jak ma się ich 100 lub więcej? Nawet jeżeli masz pewność, że domena jest wartościowa to i tak nie masz pewności, że ją sprzedaż.
  Chyba, że wystawisz ją za grosze, ale i tak nie masz pewności, że sprzedaż ja za cenę jakiej byś oczekiwał.
  Natomiast wystawiając tą “wartościową” domenę od jakieś kwoty, która Cię już satysfakcjonuje kilkakrotnie zwiększa szansa na jej sprzedaż za tą cenę, a nie pozbycie się jej dla jakieś hieny…
  Wiemy, że serwis niestety jest tylko dobry dla inwestorów i nie dziwie się im, że chwalą taką decyzję. Ja też pragnę kupić za grosze dobrą domenę, a później ją odpowiednio sprzedać…
  Wkrótce na aukcjach pojawią się domeny, że tylko ich właściciele będą uważać, że są to wartościowe domeny i zaczną je wystawiać za kosmiczne ceny bo nie wierzę, że ktoś dobrą domenę wystawi za 10 zł.
  A to, że ktoś opłaci promocję wcale nie będzie potwierdzało jej wartości…
  W ten sposób na aukcjach będą rzekomo tylko wartościowe domeny, a kogo będzie na nie stać???

 15. Radiart on Grudzień 23, 2010 1:52

  Ceny nigdy nie zweryfikują domen lepszych od gorszych. Ja bym dał prawo głosu użytkownikom serwisu.

  Wystarczyłby plus/minus i możliwość sortowania według oceny. Jest to sposób, który sprawdza się na Facebooku czy Youtube, czemu tu miałoby być inaczej?

  Jeśli chodzi nowy cennik myślę, że jest ok. Ważne żeby serwis się rozwijał i rzeczywiście, żeby na początku pokazywały się naprawdę ciekawe adresy bo teraz jest sieczka…

 16. Art on Grudzień 23, 2010 21:10

  Sądzę że to jest rozbój w biały dzień te opłaty od zwykłego wystawienia,rozumiem od domen za np 1000 zł to tak ale wystawiając np.100 zwykłych tańszych domen tygodniowo to daje 50 zł na tydzień i jak się nie sprzeda żadnej to w plecy jest się 50 zł !
  Można zrobić opłaty ale symboliczne i zależne od ilości wystawionych domen (im więcej tym taniej)
  Prowizje od sprzedaży są teraz 4% a mają być 5 % dobrze rozumiem ?
  Jedyny plus to zniesienie opłat od przelewów.

 17. t2k on Grudzień 23, 2010 23:15

  czemu last minute nie działa?

 18. martini on Grudzień 23, 2010 23:55

  a ja krótko..WESOŁYCH ŚWIAT!!:)

 19. martini on Grudzień 23, 2010 23:57

  ..dla kupujacych , sprzedajacych i wszystkich niezadowolonych…no bo zadowoleni z definicji mają wesołe świeta..
  Pzdr

 20. Charlie on Grudzień 24, 2010 13:09

  A ja dostałem paczkę świąteczną, za którą serdecznie dziekuję ! Z pewnością mi poprawiła nastrój %-]

  Wesołych dla serwisu i wszystkich domeniarzy ! ;-)

 21. amatordomen on Grudzień 24, 2010 15:09

  Jednak nasze społeczeństwo jest ciemne i podatne na wszelkie manipulacje. To tak jak z naszym rządem, który wciąż obsypuje obietnicami, których nie realizuje, a zapewnia, że będzie dobrze. Ludzie otępieni wierzą i wciąż na nich głosują…
  Tutaj jest podobnie AM twierdzi, że robi to dla dobra użytkowników a tak na prawdę jest to mydlenie oczu. Podwyżka uderza tam gdzie jest największa sprzedaż, czyli w aukcje…
  Wystarczy spojrzeć ile jest ich wystawianych dziennie, więc Panowie z AM zorientowali się, że całkiem niezły pieniądz im ucieka…
  Tłumaczenie, że robi to się po to by pozbyć się domen-śmieci, a pozostawienie tylko tych wartościowych jest gówno prawdą.
  Zdają sobie dobrze z tego sprawę, że każdy, który ma te gorsze domeny też chce je sprzedać, więc i tak będzie zmuszony wystawić je na aukcję….
  Żal mnie ogarnia gdy widzę tych cieszących się ze zmian…
  Mam nadzieję, że to legnie i AM pożałuje kiedyś, że w ten sposób pozbyło się wielu użytkowników bo jak wiadomo konkurencja nie śpi…

  Wesołych Świąt! :)

 22. amator on Styczeń 9, 2011 11:23

  Witam. Proszę mi odpowiedzieć, jeżeli jako osoby prywatne wystawialiście na aukcji domenę, czy spotkaliście się z sytuacją, że kupowała od was tę domenę jakaś firma? Co z fakturą?

 23. Forum Muzyków on Styczeń 17, 2011 2:53

  Ostatni rok spędziłem z AM ale wcześniej się trochę przeprowadzałem więc nic nie stoi na przeszkodzie abym znów się zaczął rozglądać, na okoliczność innych podwyżek. Zmiany zmianami ale przyjdzie taki moment kiedy panowie z AM strzelą sobie samobója. Teraz mogli przykozakować z opłatami za wystawienie aukcji bo jedyny liczący się portal gdzie można wystawiać aukcje, czyli allegro też goli klientów na opłatach. Ale dużych firm na rynku jest jeszcze kilka i prędzej czy później ludzie, którzy masowo napływali do AM zaczną się masowo przenosić gdzie indziej. Niektórzy operatorzy już się przekonali co znaczy gwałtowny odpływ klienta hehe. To tylko kwestia czasu i paru decyzji podyktowanych chęcią zysku kiedy pojawi się niechęć do AM. Panowie z AM nie zapominajcie, że ludzie się do Was garnęli bo było tanio:)

 24. Art on Styczeń 18, 2011 13:21

  Zgadza się powstają i są już inne serwisy na których można sprzedawać domeny i pewnie teraz większość się zastanowi czy się nie przenieść.
  Uważam że takie opłaty za wystawienie nie przyniosą dużych zysków AM :
  dużo mniej wystawionych domen na aukcji = mniej transakcji = mniej sprzedanych domen = mniejszy zysk z prowizji dla AM

 25. staly użytkownik on Styczeń 19, 2011 0:35

  Minęło dopiero kilka dni od czasu wprowadzenia podwyżek ale pierwsze wnioski można wyciągnąć już teraz… Ilość wystawianych domen First Minute dramatycznie spadła a jakość obecnie wystawianych nie zmieniła się – wniosek jest więc taki że podwyższka opłat za wystawienie domen FM o 100 % nie opłaciła się ani AM ani użytkownikom, za jakiś czas nie będzie można kupić ciekawych domen na AM po naprawdę niskich cenach…
  Ale jest dobra wiadomośc dla AM – sporo zarobiliście za to na promocji domen obniżając ich koszt do 20 zł. Zaczęto hurtowo promować domeny których nikt nie kupiłby nawet za 10 zł. Wcześniej promowano domeny atrakcyjne i można było znaleźć coś ciekawego, obecnie wszyscy promują wszystko i większość nie jest warta ani centa, a ponoć AM kierowało się chęcią wyeliminowania z giełdy domen nieatrakcyjnych…Miejmy nadzieję że następnym ruchem AM będzie likwidacja tych śmiesznych opłat bo będzie trzeba pomyśleć o emigracji…