Na prośbę naszych użytkowników wprowadzamy funkcjonalność przechwytywania domen “light” z niskim priorytetem w cenie 20 złotych. Domeny dodane do przechwycenia w ten sposób będą przechwycone tylko jeśli żadna inna osoba ani inny serwis nie zleciła ich przechwycenia, ale za to cena ich przechwycenia jest absolutnie najniższa na rynku.

Przechwytywanie z niskim priorytetem może posłużyć do taniego “przedłużenia” domen, które nie zarabiają na parkingu dostatecznie dużo, by opłacało się przechwycić lub przedłużyć je w normalnej cenie. Może też być przydatne do zaznaczenia domen, które do tej pory nie były warte zwykłego przechwycenia, ale przechwycenie w niższej cenie może być opłacalne.

Przy zleceniu takiego przechwycenia, domena nie jest normalnie przechwytywana, ale w 1 sekundę po jej uwolnieniu przez NASK jest dokonywane sprawdzenie czy nikt jej nie zarejestrował; jeśli nie, domena jest rezerwowana. Pozwala to uniknąć opłat w NASK za przechwytywanie domeny i zarejestrować ją w bardzo niskiej cenie.

Należy pamiętać, że taki sposób rejestracji domeny oznacza, że nie należy jej jednocześnie dodawać do przechwycenia w innych serwisach, gdyż to one wtedy dokonają jej rejestracji w wyższej cenie. W takim przypadku należy zachować normalny priorytet przechwytywania domen, który w chwili obecnej pozwala na przechwycenie ponad 90% wygasających domen.

Aby zmienić priorytet przechwytywania domeny, należy zaznaczyć odpowiednią opcję na liście domen przechwytywanych i nacisnąć przycisk “Zmień priorytet” na dole listy.

Jeśli kilka osób zleciło przechwycenie domeny z niskim priorytetem, będzie przeprowadzona jej aukcja zgodnie z normalnymi zasadami serwisu. Pierwszeństwo w aukcji mają osoby ustawiające normalny priorytet (to ich oferty i ceny będą pierwsze w aukcji). Jeśli takich osób nie było, aukcja rozpocznie się także od 20 zł.


Comments

3 Comments so far

  1. Marcin on Lipiec 6, 2011 17:11

    A kiedy się aukcja zaczyna? Bo u mnie jest zaznaczone że przechwycono, ale nic więcej…

  2. VisitX on Wrzesień 6, 2011 12:11

    Samo powinno wyskoczyć kiedy aukcja się rozpocznie czasami trzeba dłużej poczekać.

  3. wojciech on Listopad 13, 2011 11:05

    POLSKI