Jeśli przegapiłeś dodanie do przechwycenia wartościowej domeny, możesz teraz naprawić ten błąd i dołączyć do aukcji tej domeny. Dzięki temu wciąż masz szansę na wylicytowanie domeny, jednak wiąże się to z pewnymi dodatkowymi opłatami.

Dołączenie do aukcji jest możliwe pod następującymi warunkami:

 • Jeśli domenę dodała do przechwycenia tylko jedna osoba, domena zawsze trafi na jej konto. Nie można dołączyć do licytacji takiej domeny.
 • W ciągu 5 dni od przechwycenia, domena oczekuje na transfer do firmy Michau Enterprises Ltd. i na wystawienie aukcji. Do aukcji można dołączyć tylko w tym czasie, czyli zanim aukcja się rozpocznie. Po rozpoczęciu aukcji dołączenie nie jest możliwe.
 • Za dołączenie do aukcji pobierana jest opłata w wysokości zależnej od liczby osób, które zleciły jej przechwycenie; obecnie wynosi ona 15 zł + 5 zł za każdą osobę.
 • Pobrana opłata 5 zł jest wypłacana każdej osobie, która zleciła przechwycenie domeny. W ten sposób, osoby przeglądające listy wygasających domen i dodające domeny do przechwycenia są premiowane podwójnie: nie ponoszą żadnych kosztów licytacji domeny, a jeśli ktoś dodatkowy chce dołączyć do aukcji, otrzymują od tej osoby bonus.
 • Opłata za dostęp do aukcji nie daje żadnych gwarancji co do rejestracji domeny; aby zarejestrować domenę trzeba, jak do tej pory, wygrać aukcję i opłacić ją. Opłata za dostęp nie jest zwracana w przypadku niewygrania aukcji.

Aby dołączyć do aukcji domen przechwyconych, wystarczy przejść na poniższą stronę:

https://www.dropped.pl/joincatch.php


Comments

7 Comments so far

 1. 1 on Marzec 30, 2010 18:35

  Zaczynacie przesadzac z nowymi zasadami. Najpierw ten podział na 20 zł i 40 przy przechwuytywaniu, zamiast po prostu 30 zł.

  Teraz ten trick z dołaczaniem. Przykładowo do ładnej 3- literówki żaden zapominalski sie nie przyłączy, bo zapłaciłby za to np. 120 x 5 zł + 15. Natomiast do jakiegoś chłamu mało kto sie przyłaczy bo i po co? Za dużo różnych reguł sie robi, to może sie odbić droppedowi czkawką.

  Zauwazyłem jeszcze jedną rzecz. Odkąd wprowadziliście 40 zł (żeby było skuteczniej), to przechwytuję mniej domen, nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności.

 2. Anonim on Kwiecień 3, 2010 8:18

  Dokładnie, od czasu wprowadzenia tych udziwnień, dropped stał się mniej skuteczny. Zleciłem przechwycenie w 2 różnych serwisach i niestety dropped na 10 domen złapał tylko 3. Natomiast to czekanie 5 dni zanim domena pojawi się na aukcji to już totalna klapa!

 3. Prosimy Dropped o odpowiedź on Kwiecień 3, 2010 22:10

  Jak wyżej. Przydałoby się, aby p. Michał “Dropped” ustosunkował się do w.w. komentarzy.
  Z pozdrowieniami!

 4. Anonim on Kwiecień 8, 2010 7:06

  Zauważyłem że ostatnio w działalności firmy Dropped górę bierze ekonomia pod przykrywką “dbałości o klienta” sądzę że takie materialne podejście do sprawy wywoła zupełnie odwrotny efekt!

 5. BR on Kwiecień 8, 2010 20:55

  “UWAGA! Opłata dotyczy tylko uzyskania możliwości licytacji w aukcji. Za tę opłatę nie zarejestrujesz tej domeny. Aby zarejestrować domenę, musisz wygrać aukcję i wpłacić kwotę wylicytowaną w aukcji. Opłata za dostęp nie będzie zwracana nawet jeśli nie wygrasz aukcji.
  Opłata za dołączenie: XX”

  Moze chociaz informacja ile osob juz przystapilo do licytacji ?

 6. mh on Wrzesień 21, 2010 9:02

  faktycznie zenada z tym przechwytywaniem. niby przechwycilem, a domeny nie mam.

 7. Argus on Sierpień 31, 2011 11:19

  Z jakich serwisow jeszcze korzystacie do przechwycen?
  Ja korzystam z:
  az
  premium