Od 1 czerwca w naszym serwisie zostaną wprowadzone zmiany w sposobie obsługi aukcji prywatnych domen przechwyconych. Nicki licytujących w aukcjach przestaną być ukryte, co zapewni większą przejrzystość licytacji.
Ponadto osoby, które posiadają na swoim koncie nieopłacone opłaty karne powyżej 50 EUR, nie będą mogły wytransferować swoich domen na inne konto lub do innego rejestratora do czasu [...]

W serwisie AfterMarket.pl udostępniona została lista ostatnich sprzedaży domen na giełdzie. Przedstawia ona wszystkie sfinalizowane transakcje kupna polskich domen powyżej 500 zł. Codziennie aktualizowana lista pozwala zorientować się w trendach wtórnego rynku domen i oszacować skuteczność sprzedaży na giełdzie.
Lista znajduje się pod adresem:
http://www.aftermarket.pl/lastsold.php

Od dzisiaj, dla domen wystawionych na giełdzie pokazane są ich parametry: PageRank, liczba zaindeksownaych stron i odnośników, ranking Alexa. Dzięki temu, potencjalni nabywcy domen mogą lepiej zorientować się w ich wartości. Parametry pokazywane są tylko dla domen, które je faktycznie posiadają (dla domen z “samymi zerami” panel informacyjny jest niewidoczny).
Przykład domeny z uwidocznionymi parametrami:
http://www.aftermarket.pl/domena/eventprofit.pl

Na liście domen wygasających w kolumnie “Linki” pojawia się teraz wartość parametru “linkdomain” z wyszukiwarki Yahoo dla danej domeny. Parametr ten znacznie dokładniej określa liczbę odnośników prowadzących do domeny niż analogiczna wartość z wyszukiwarki Google, dzięki czemu osoby poszukujące domen dla celów SEO zyskują kolejne narzędzie pozwalające ocenić przydatność danej domeny.

Ze względu na powtarzające się przypadki nieopłacania domen wylicytowanych w aukcjach, wprowadziliśmy zmianę w sposobie obsługi kaucji dla nowych użytkowników. Od dzisiaj, kaucja musi być wpłacana osobno dla każdej licytowanej domeny. Wpłacona kwota kaucji zostaje zablokowana aż do zakończenia aukcji, i nie może być użyta jako zabezpieczenie innej licytacji ani wypłacona.

Page 1 of 212