Transakcje Escrow

Marzec 6, 2008 | 6 Comments

Transakcje Escrow pozwalają na bezpieczną sprzedaż domeny za pośrednictwem serwisu Dropped.pl bez konieczności wystawiania aukcji. Dzięki transakcji Escrow, możliwa jest finalizacja sprzedaży dokonanej osobiście lub w innym serwisie internetowym, z zapewnieniem takiego samego bezpieczeństwa transakcji jak na aukcjach Dropped.pl.

Transakcje Escrow są inicjowane przez sprzedawcę, który wskazuje domenę, cenę sprzedaży oraz termin płatności. Transakcja oczekuje następnie na zaakceptowanie przez nabywcę. Po akceptacji transakcji, domena oczekuje na opłacenie przez kupującego w określonym terminie. Po dokonaniu zapłaty, domena jest automatycznie transferowana na konto kupującego.

Prowizja za transakcję Escrow wynosi 2% (minimum 2 PLN, maksimum 200 PLN). Za pomocą transakcji mogą być obecnie sprzedawane tylko domeny zarejestrowane w serwisie Dropped.pl. Wkrótce planowane jest także uruchomienie usługi dla innych domen (sprzedaż odbywałaby się za pomocą przekazania kodu AuthInfo).


Comments

6 Comments so far

 1. MiKeyCo on Marzec 6, 2008 17:45

  Server: Apache/2.0.59 (CentOS)

  Content-Type: text/html; charset=windows-1250

  Sugeruję popracowanie na tym. :>

 2. Michau on Marzec 7, 2008 2:58

  Tzn. na czym? Bo nie bardzo rozumiem…

 3. MiKeyCo on Marzec 7, 2008 4:55

  Przepraszam za lapidarny wpis.

  Chodzi o główną część serwisu, pracuje na kodowaniu windows-1250, które jest, delikatnie ujmując, nie z tej ziemi. :]

 4. Michau on Marzec 7, 2008 10:08

  No owszem, chodzi… Ale czy to komuś przeszkadza? Wszystkie wiodące przeglądarki na wszystkich wiodących platformach potrafią wyświetlić to kodowanie poprawnie. Więc po co je zmieniać, li tylko aby było bardziej “poprawne politycznie”?

 5. MiKeyCo on Marzec 7, 2008 20:31

  Owszem, nie jest to sprawą kluczową… jednak brak w ogóle deklaracji strony kodowej (cytat jest z nagłówka HTTP a nie trony) wprowadza zamieszanie i bynajmniej nie wszystkie przeglądarki wyświetlają tekst poprawnie.

  No to wróćmy uwagę na rzecz ważniejszą – cennik rozróżnia rejestrację od przejęcia, co ma racjonalne podstawy. Jednak biorąc pod uwagę, że na liście wygasłych domen znajduje się wiele domen WOLNYCH – wygasłych nawet wiele tygodni temu (rekordowe domeny nawet sprzed roku) – to zaznaczenie takiej domeny już nie jest przejęciem a zwykłą rejestracją, która powinna kosztować wg. cennika 2x mniej. Więc płatność za taką domenę wg. stawki za przejęcie jest lekkim nadużyciem. “Przejęcie” takiej domeny nie obciąża serwera (zostaje wykryta jako wolna już podczas pierwszego sprawdzenia, co ma także miejsce podczas rejestracji). Ta sprawa powinna być uregulowana.

  Niby można samemu sprawdzać dostępność tych domen… ale po co wtedy serwis automatyczny?

 6. Michau on Marzec 17, 2008 8:07

  Teoretycznie tak i… nie :) Zaznaczając domeny na liście, użytkownik zamawia ich przechwycenie, nie rejestrację. Technicznie wygląda to tak, iż domeny te trafiają na listę skryptu przechwytującego i jeśli są wolne, to oczywiście skrypt przechwytuje je natychmiast i jako przechwycone traktuje. Należałoby zatem zmienić skrypt tak aby “jakoś” wiedział, iż te domeny zostały dopiero co dodane i je inaczej traktował. Jest to możliwe, choć nie aż tak proste jak się wydaje. Taka zmiana będzie wykonana w niedługim czasie.