Czy obecność na giełdzie domen AfterMarket.pl się opłaca? Oto prezentacja jednego ze sprzedających, którego obroty zauważalnie wzrosły dzięki obecności na giełdzie.

Firma ALFAPROJEKT zajmuje się sprzedażą domen internetowych i posiada bogate portfolio domen. Właściciel firmy postanowił sprawdzić AfterMarket.pl jako platformę sprzedaży domen internetowych, jako dodatek do firmowej strony internetowej oraz poszukiwania klientów końcowych na własną rękę. Jaki był tego efekt?

W ciągu miesiąca obecności na giełdzie AfterMarket.pl firma ALFAPROJEKT sprzedała za pośrednictwem giełdy 26 domen na łączną kwotę 16.947 PLN. O ile w pierwszych dniach uruchomienia giełdy nabywcami byli raczej dotychczasowi użytkownicy serwisów Dropped.pl i AfterMarket.pl, o tyle już w lipcu zdecydowana większość kupujących to osoby nowe, rejestrujące się na giełdzie właśnie po to aby nabyć określoną domenę. Świadczy to o tym, iż giełda przyciąga coraz to nowych kupujących. O ile stali bywalcy, spośród których większość samemu zajmuje się handlem domenami, kupują zwykle domeny trzyliterowe i domeny z ruchem, o tyle większość nowych klientów jest zainteresowana przede wszystkim dobrymi domenami generycznymi.

Właściciel firmy, Pan Ryszard Kadow, podaje kilka wskazówek dotyczących sprzedaży domen:

 • Przekierowanie domeny na serwery DNS AfterMarket.pl powoduje, iż każda osoba wpisująca dany adres internetowy otrzymuje natychmiast informację o tym, iż domena jest na sprzedaż i jaka jest jej cena. Klienci mają od razu możliwość kontaktu ze sprzedającym i negocjacji ceny, a nawet zorientowania się ile wcześniej złożono ofert na daną domenę. Wszystko to możliwe jest bez konieczności inwestycji w skomplikowany serwis internetowy.
 • Wszystkie osoby zgłaszające zainteresowanie domeną poprzez firmową stronę internetową są również informowane o tym, iż domena jest dostępna na giełdzie. Świadomość tego, iż domena jest oferowana do sprzedaży w publicznie dostępnym serwisie, działa na kupujących motywująco i zapobiega przeciąganiu negocjacji.
 • Podanie ceny „kup teraz” powoduje iż kupujący są świadomi wartości domen i składają rozsądne oferty. Bez tej informacji, większość kupujących uważa iż każdą domenę można kupić za 50 lub 100 PLN. Informacja o cenie sprawia, że negocjacje cenowe są znacznie szybsze.Obecność na giełdzie AfterMarket.pl spowodowała wyraźny wzrost przychodów firmy.

Pan Ryszard z niecierpliwością czeka na możliwość wystawiania na giełdzie także domen globalnych (co nastąpi 25 lipca).

Od czasu uruchomienia giełdy domen AfterMarket.pl w dniu 9 czerwca 2008, dokonano na niej już 146 transakcji na łączną kwotę 45.634 PLN.


Comments

6 Comments so far

 1. /dev/null on Lipiec 22, 2008 11:40

  Gratulacje Panie Ryszardzie ;-)

 2. kulas on Lipiec 22, 2008 15:08

  Ryś rządzi :)

 3. mercato on Lipiec 23, 2008 7:06

  A czemu nie sprzedawac domen .com ?

 4. toja on Lipiec 23, 2008 17:34

  hehehe wygraj 100tyś zł jak pan ryszard z pogwizdowa i wiele innych osob, wyslij pusty sms na numer… ;P

 5. alfaprojekt on Lipiec 24, 2008 8:43

  “mercato” bo na aftermarket nie mozna jeszcze sprzedawac domen globalnych

  “toja” nie wiem co chciales powiedziec przez ten wpis, fakty sa takie jak napisal wlasciciel bloga.

  Ryszard

 6. sylyx on Lipiec 25, 2008 18:10

  A gdzie ta informacja o cenie po przeparkowaniu?